Експерт зауважила, що Росія не може вирватися з циклу руйнації і підйому
Експерт зауважила, що Росія не може вирватися з циклу руйнації і підйому

Експерт Stratfor Лорен Ґудріх у статті для Forbes висловила думку, що Росія потрапила до пастки повторюваності, в якій вона постійно руйнується, щоб потім знову піднятися.

«Протягом майже восьми століть Росія була в пастці повторюваного циклу: вона повстає з хаосу, повертається як регіональна, а іноді навіть глобальна сила, агресивно зростає, в той час як система починає тріщати по швах, а потім руйнується, щоб згодом знову піднятися», – зауважила Ґудріх.

На її думку, цей цикл можна розділити приблизно на три частини: колапс, відродження і крихкість. Історично це відбувалося вже неодноразово. Зокрема, у XII столітті каталізатором розпаду була монгольська навала; в XVII столітті – Смутні часи; в XX столітті – революція, розпад Радянського Союзу і фінансова криза 1998 року.

Вона наголосила, що лідери, яких вважали рятівниками Росії, з часом замінюються авторитарними правителями (або ж самі перетворюються на таких): «Путінський режим ідеально вписується в російський історичний цикл. Більшу частину правління Путіна російська економіка та її фінансові позиції були відносно стабільні, що дозволило РФ сфокусуватися на своїх кордонах, зокрема, почати протистояти тому, що вона сприймала, як наступ ворогів із Заходу після розпаду СРСР».

Експерт підкреслила, що, навіть незважаючи на популярність Путіна, його режим починає демонструвати перші ознаки слабкості. Зокрема, після агресії Кремля проти Донбасу ЄС і США об’єдналися і запровадили санкції проти країни і окремих її громадян. Крім того, впали ціни на нафту, завдяки їй здебільшого «годується» Росія – від тризначних до $40 за барель. У свою чергу, це призвело до скорочення іноземних інвестицій в Росію на 50% 2014 року. До 2015 року іноземні інвестиції узагалі впали практично до нуля.

«Я не маю на увазі, що Росія перебуває на межі розвалу – але країна входить у наступну фазу свого історичного циклу, в якій держава є дуже вразливою і одночасно дуже агресивною. Тому тепер Путін буде діяти з позиції виживання, а не з позиції сили. Росія зможе деякий час балансувати на грані, але її неминуче чекає наступна фаза циклу», – підсумувала Ґудріх.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ