Арктика
Росія знову просить ООН віддати їй частину Арктики

Росія повторно подала до ООН заявку на розширення меж континентального шельфу в Арктиці за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших ділянок дна Північного Льодовитого океану. У заявці Росії стверджується, що ці ділянки дна є природними компонентами материкової частини – саме на цій підставі Конвенція з морського права дозволяє розширювати економічну зону держав, повідомляє BBC.

Міністр природних ресурсів та екології Росії Сєрґєй Донской восени минулого року заявляв, що в заявці йдеться про збільшенні виключної економічної зони на 1,2 млн квадратних кілометрів у Північному Льодовитому океані, що дозволить збільшити доступні Росії запаси вуглеводневих ресурсів на понад 5 млрд тонн умовного палива.

Росія вже подавала аналогічну заявку в 2001 році, проте комісія ООН відхилила її, заявивши про недостатність доказів. На підводний хребет Ломоносова також претендує Канада.

Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належать жодній з країн, але Канада, Данія, Норвегія, Росія та США володіють правами на 370-кілометрову виняткову економічну зону біля своїх берегів. За оцінками геологів, на цій території може бути близько 30% нерозвіданих запасів природного газу та 15% нафти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Росії до 2017 року буде сформовано нове арктичне командування «Північ» «для захисту національних інтересів в Арктиці».

Читайте: Експерт: Росія може почати впроваджувати «русскій мір» в Арктиці

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ