Росія не хоче повертатися у G8
Росія не хоче повертатися у G8

Заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що Росія не планує повертатися в G8, оскільки не виходила з цього формату, а колеги по «вісімці» самі вийшли з об’єднання. Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, Росію не цікавить цей формат. «Таких заходів немає. Відверто кажучи, ми не напрошуємося. Перш за все, з тієї причини, що не Росія виходила з «вісімки», а це колеги по «вісімці» вийшли з російського головування минулого року. Це їхнє власне суверенне рішення, ми не будемо посягати на чужий суверенітет, не будемо впливати на нього. Напевно, можна було б, позначивши свій інтерес, але не впевнений, що у нас цей інтерес є» – заявив заступник Лаврова.

Разом з тим Росія бачить набагато більше перспектив в інших об’єднаннях, таких як БРІКС, де Росія зараз головує, і G20. У Держдумі стверджують, що РФ не зазнала значних втрат через припинення взаємодії з партнерами по Великій вісімці в колишньому форматі. «Велика сімка ізолює себе від Росії, а для РФ це ніяких фактичних негативних наслідків не несе», – запевнив глава комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков.

Нагадаємо, раніше представники країн Великої сімки заявляли, що Росія не повернеться у G8 доки не припинить агресію на території України. Саміт G7 відбудеться в Німеччині 7-8 червня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Велика сімка хоче повернути Росію для вирішення конфліктів у Сирії, Іраку, Лівії і навколо іранської атомної програми.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ