Наступ Росії
Широкомасштабного наступу Росії, ймовірно, не буде – Кремль робить ставку на виснаження ресурсів України

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник вважає, що можливість масштабного збройного наступу російських військ на сході України зберігається, але є малоймовірною, оскільки в Кремлі усвідомлюють наслідки подібного кроку.

На думку експерта, Росія має величезну перевагу в живій силі, також у неї досить сил для того, щоби завдати удару і посунути лінію фронту вглиб української території. Але при цьому можливості Росії з утримання захопленої території є далеко не безмежними.

«Я думаю, що це прекрасно розуміють і сам Путін, і його воєначальники. Тому навряд чи можна говорити про можливість широкомасштабної агресії за допомогою регулярних збройних сил Росії і захоплення великих територій. Зараз найефективніша, вигідна для Росії тактика – «вдарив і втік». Це війна на виснаження України, на відвернення її ресурсів. На завдання постійної шкоди як збройним силам, так і інфраструктурі за допомогою терористичних актів. Це та загроза, яку, на мій погляд, потрібно передусім мати на увазі», – зазначив Олексій Мельник.

Фахівець висловив переконання, що за допомогою лінії оборони, призначеної для протидії відкритій агресії, з викликами «гібридної» війни не впоратися. Радше мова повинна йти про буферну зону, яка могла би забезпечити решту території України від проникнення диверсійних груп.

«Суцільну лінію укріплень завдовжки кількасот кілометрів (…) можна досить легко обійти чи прорвати спрямованим ударом в одному місці. Краще вдаватися до динамічної оборони із завданням превентивних ударів, позбавленням противника ініціативи. У цьому якраз полягає ключ до успіху, а не в пасивній обороні», – підкреслив експерт Центру Разумкова.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.