Прокурори допустили багатьох помилок у справі Смоленської трагедії
Прокурори допустили багатьох помилок у справі Смоленської трагедії

29 жовтня Національна прокуратура Польщі повідомила, що відразу після Смоленської катастрофи польські прокурори припустилися багатьох помилок і недбалості, що є приводом для кримінального розслідування.

«Наслідком серйозних помилок і недбалості, які вчинили прокурори шість років тому, стало чергове кримінальне розслідування, яке зараз веде Національна прокуратура», – ідеться в повідомленні.

Також зазначено, що воно стосується невиконання обов’язків й ускладнення роботи прокурорами і представниками публічної адміністрації, зокрема неприйняття ними рішень щодо проведення розтинів жертв Смоленської катастрофи після їх перевезення до Польщі.

Крім того, польське відомство повідомило, що 6 років тому прокурори «з незрозумілих причин повірили на слово результатам розтинів, проведених у Москві, яких насправді не було».

У заяві наголошено на тому, що розтинів не було проведено і після перевезення тіл до Польщі, хоча це завжди відбувається після перевезення до Польщі загиблих громадян країни за кордоном, наприклад солдатів, які загинули у військових місіях.

Прокуратура повідомила, що ексгумація усіх жертв Смоленської катастрофи відбудеться найближчим часом з належною повагою до жертв і родичів загиблих. Підкреслюється, що детальне дослідження тіл жертв трагедії дасть можливість встановити причину їх смерті, а також реконструювати перебіг катастрофи.

Нагадаємо, у червні Національна прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи. Першими ексгумують президентське подружжя Лєха та Марії Качиньських.

Інформація про плани ексгумації викликала неоднозначну реакцію в Польщі, особливо серед родичів загиблих. Частина сімей жертв трагедії виступила з різкою критикою дій влади і закликала відмовитися від планів ексгумації, принаймні своїх рідних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ