«Ісламська держава», Пальміра, РФ, військова база
Важливе стратегічне значення Пальміри зумовлено її положенням – вона розташована в центрі Сирії та має великі енергетичні ресурси

Росія перетворила частину сирійського міста Пальміра на військову базу, яка є пунктом підготовки операцій проти терористів. Про це повідомляє Al Masdar News, передає ТСН.

На території бази розміщений самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1». Аналітики вважають, що нова база в сирійській пустелі демонструє наміри Росії розширити зону ведення бойових операцій до міста Ракка, яку угруповання «Ісламська держава» вважає своєю столицею, і міста Дейр-ез-Зор.

Наразі на військовому аеродромі в Пальмірі винищувачів ВКС РФ не помітили. Однак очікується, що незабаром у небі над містом з’явиться російська бойова авіація.

У середині березня Росія почала виведення основної частини військового контингенту з Арабської Республіки. Російські військові в Сирії продовжують використовувати аеродром Хмеймім під Латакією і пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ в Тартусі.

Операція зі звільнення сирійського міста Пальміра від бойовиків «ІД» тривала кілька днів. Сирійські війська раніше взяли під контроль західну частину міста. Але армія продовжувала наступ і намагалася звільнити і інші важливі райони міста.

Нагадаємо, у травні 2015 року бойовики також захопили стародавнє сирійське місто Пальміра, після чого взялися нищити розташовані у ньому унікальні історичні пам’ятки. Вони трощили кувалдами стародавні статуї, підірвали храм Баал-Шамин (II століття н. е.) і святилище верховного семітського божества Бела. У вересні минулого року ісламісти підірвали три гробниці місцевих патриціїв, побудовані в період з 44 по 103 роки н. е.

У жовтні екстремісти підірвали три стародавні колони в Пальмірі, прив’язавши до них перед вибухом трьох осіб, засуджених до страти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні 2016 року сирійська армія змогла відбити Пальміру у бойовиків.

Важливе стратегічне значення міста зумовлено його положенням. Пальміра розташована в центрі Сирії і має великі енергетичні ресурси. Також в Пальмірі розташовані стратегічно важливі для Сирії нафтогазові родовища. З міста йдуть нафто – і газопроводи, які забезпечують захід країни паливом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ