Путін укотре планує перекласти всю вину на Україну
Путін укотре планує перекласти всю вину на Україну

Директор Центру дослідження громадянського суспільства Віталій Кулик у коментарі 24 висловив думку, що Президент РФ Владімір Путін планує звинуватити Україну в порушенні угоди щодо відведення сил на Донбасі.

За словами Кулика, під час зустрічі «нормандської четвірки», запланованої на 19 жовтня 2016 року, російська сторона спробує розіграти карту зриву відведення збройних підрозділів, заявивши, що саме Україна нібито винна в тому, що військові сили не відводять. У такий спосіб Кремль хоче вийти на новий переговорний майданчик і перезапустити діалог з Євросоюзом.

Політолог зауважив, що під час цих переговорів Путін прагне домогтися прискорення процедури скасування персональних санкцій з певних чиновників РФ, а також вирішити проблему повернення своєї делегації в ПАРЄ.

«Росію непокоїть мілітаризація регіону на Балтиці, і вона хоче деескалації цієї ситуації. Фінляндія активно озброюється і посилює обороноздатність на кордоні з РФ. Це все впливає на нервозність російського керівництва. Це великий кейс. Тому в Берліні Росія спробує вийти на новий переговорний майданчик», – наголосив фахівець.

На його думку, у цій ситуації саме від переконливості української делегації залежить, чи вдасться цей план Росії. Важливо, що Україна має достатньо контраргументів і є чим крити російські пропагандистські штампи.

«Німеччина і Франція нічого нового щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Росії не запропонують. Берлін і Париж використовуватимуть до Москви тактику умиротворення і примушення до переговорного процесу. Наголошуватимуть на переговорних майданчиках, продовженні перемовин, на необхідності виконання рамкової угоди про відведення військ», – зазначив експерт.

«Хоча не виключене їх посилення в окремих секторах, особливо енергетичному і пов’язаних із військово-промисловим комплексом через ситуацію в Сирії і заяву США про припинення співпраці з Росією у врегулюванні сирійського конфлікту», – підкреслив Кулик.

Читайте: Олланд став на бік Кремля щодо виборів на Донбасі?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ