«Ісламська держава»
Бойовики радикального джихадстського терористичного угруповання «Ісламська держава»

Терористичне угруповання «Ісламська держава», яке контролює значні території на території Сирії та Іраку, оголосило про створення провінції «Кавказ», повідомляє DW. Це стало відповіддю на звернення, в якому прихильники ІС у Даґестані, Чечні, Інгушетії та Кабардино-Балкарії присягнули на вірність самопроголошеному халіфу Абу Бакр аль-Баґдаді.

Лідери «Ісламської держави» прийняли від своїх прихильників у Даґестані, Чечні та Інгушетії присягу на вірність і призначили «правителя Кавказу». «Ми вітаємо солдатів «Ісламської держави» на Кавказі зі складенням присяги на вірність халіфу. Він приймає вашу присягу і призначає Абу Мухаммада аль-Кадара правителем Кавказу», заявив Абу-Мухамед аль-Аднані, прес-секретаря ІД, у відеозаписі, поширеному в Інтернеті.

Експерти з американської організації «Інститут з вивчення війни» уточнюють: нову одиницю проголошено на російській території Північного Кавказу. На думку експертів інституту, це стало наслідком російськомовного звернення від 21 червня, в якому прихильники «Ісламської держави» в Даґестані, Чечні, Інгушетії та Кабардино-Балкарії присягнули на вірність самопроголошеному халіфу Абу Бакр аль-Баґдаді.

Як відомо, бойовики «Ісламської держави» в 2014 році проголосили халіфат і захопили значні території в Сирії та Іраку. Крім того, вони діють у Лівії та вербують прихильників в Афганістані, де вступають в конфлікт з ісламістським рухом «Талібан». У лавах «Ісламської держави» воюють вихідці з Північного Кавказу, Таджикистану, Узбекистану та багатьох інших країн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ