Євромайдан
Росія безкоштовно постачала в Україну як гумдопомогу спецзасоби для розгону Майдану , кажуть в ГПУ

Під час Революції Гідності Росія безкоштовно постачала в Україну як гуманітарну допомогу спецзасоби, які використовувались для розгону Майдану. Про це заявив начальник Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає УНІАН.

За його словами, на підставі постанов уряду про запровадження засобів посиленої дії «в Україну було поставлено величезну кількість світлошумових гранат, сльозогінних засобів та інших спецзасобів». «Ці спецзасоби постачались безкоштовно Росією як гуманітарна допомога. Тобто саме спецзасоби, які не пройшли перевірку МОЗ щодо їхньої дії на людину, були безоплатно поставлені з РФ і широко використовувались під час цих подій (придушення акцій протесту в Україні. – ред)», – наголосив Горбатюк.

За даними ГПУ, під час Євромайдану в Києві на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року 49 осіб загинули, поранено – 157, зокрема, 68 отримали саме вогнепальні поранення. За словами Горбатюка, встановлено безпосередній спецпідрозділ – спецроту київського «Беркута», бійці якої застосували вогнепальну зброю. Їм інкриміновано убивство 39 активістів на Інституській, жоден із яких не був озброєний і не ставновив загрози. Також є дані щодо причетності цього спецпідрозділу ще до 7 вбивств та 48 вогнепальних поранень на Інститутській.

Водночас в ГПУ заявили, що вплив представників Російської Федерації на події Євромайдану був, Генпрокуратура наразі досліджує це питання. За словами Горбатюка, у справі немає підтвердження участі російських снайперів у розстрілах на Майдані, однак, ця версія також перевіряється. «Єдине що, немає в матеріалах справи саме про роботу російських снайперів, на що вказував колишній голова СБУ (Валентин Наливайченко,  – ред.). На цей час ця інформація не підтверджена, хоча знову ж таки вона не відкидається», – зазначив Горбатюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше в ГПУ заявили, що Янукович особисто ухвалив рішення про розгін Євромайдану вночі проти 30 листопада 2013 року, віддавав наказ стріляти по активістах та ініціював «диктаторські» закони 16 січня. А координацією силових операцій, у тому числі із залученням«тітушок», керував Захарченко.

Читайте: «На Банкову!»: Наливайченко показав Шокіну, де шукати російський слід

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ