Росія припиняє військові контакти з Туреччиною
Росія припиняє військові контакти з Туреччиною

Генеральний штаб РФ після того, як Туреччина збила російський Су-24, опрацьовує додаткові заходи щодо забезпечення безпеки російської авіаційної бази в Сирії. Про це заявив начальник Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил РФ генерал-лейтенант Серґєй Рудской, передає прес-служба Міноборони РФ.

«Перше: Всі дії ударної авіації здійснюватимуться лише під прикриттям літаків-винищувачів», – зазначив він. Друге, що зробить Росія, – вживатиме заходів щодо посилення протиповітряної оборони. «З цією метою крейсер «Москва», оснащений системою ППО «Форт», аналогічної С-300, займе район в прибережній частині Латакії. Попереджаємо, що всі цілі, що представляють для нас потенційну небезпеку, будуть знищуватися», – підкреслив Рудской. «Третє: Контакти з Туреччиною по військовій лінії будуть припинені», – заявив начальник російського генштабу.

Також у російському Міноборони розповіли свою версію інциденту з Су-24, який був збитий в Туреччині, і продемонстрували карту з нібито маршрутом польоту літака, розповів військовий. За його словами, турецький літак нібито «не робив спроб зв’язатися або встановити візуальний контакт» з російським екіпажем. Також у Росії переконують, що влучення ракети в Су-24 сталося над територією Сирії. Крім цього в ГШ РФ заявили, що турецький винищувач нібито порушив повітряний простір Сирії.

В даному контексті росіянин звинуватив Туреччину в «грубому порушенні норм міжнародного права з найважчими наслідками і прямому порушенні Меморандуму про запобігання інцидентів і забезпечення безпеки польотів в Сирії, укладеного із США, і який поширюється на всі країни коаліції, включаючи Туреччину».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, російський Су-24 був збитий турецькими винищувачами вранці 24 листопада. Туреччина заявила, що бомбардувальник вдерся в її повітряний простір. Міністерство оборони РФ заявило, що літак не порушував кордон.

У свою чергу, російський Президент Владімір Путін оригінально відреагував на знищення російського військового літака у повітряному просторі Туреччини. Зокрема, на зустрічі з йорданським королем Абдаллою II. хазяїн Кремля назвав за це Туреччину «пособником терористів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ