Філіп Брідлав
Філіп Брідлав

Росія на сході України розгорнула системи озброєнь, які можуть використовуватися в якості ядерних зарядів. Про це заявив головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, передає Радіо Свобода.

«Більшість систем-носіїв ядерної зброї, що використовує Росія, мають подвійне застосування: і для звичайних, і для ядерних озброєнь. Деякі з них вже розміщені», – зазначив він. За словами генерала, у НАТО називають безвідповідальними сигнали з Росії щодо розміщення ядерної зброї на території анексованого Криму.

«Повідомлення в пресі про розташування в Криму і можливість застосування ядерної зброї ми вважаємо безвідповідальним, як для ядерної держави. Водночас, ми, власне, не бачили жодних прямих змін, але це не означає, що їх може не статися», – наголосив Брідлав. Він також повідомив, що в НАТО нічого не знають щодо можливого розміщення систем протиракетної оборони в Україні.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не виключив, що Україна розпочне консультації щодо розміщення компонентів системи протиракетної оборони на своїй території. Тим часом у Кремлі заявили, що будуть вдаватися до «заходів у відповідь» у випадку, якщо Україна розмістить на своїй території елементи системи ПРО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ