upload-SIZ_2977-pic905-895x505-98521
Якщо цінову змову доведуть, компанію зобов’яжуть заплатити штраф у розмірі від 1 до 15% від продажів смартфонів

Федеральна антимонопольна служба РФ порушила справу проти компанії Apple в Росії через координацію цін під час продажу кількох моделей телефонів iPhone. Про це повідомляється на сайті відомства.

Підставою для порушення справи стало звернення громадянина, який залишив скаргу, помітивши однакові ціни на телефони Apple серед основних фірм-посередників (реселерів) на російському ринку.

Згідно з результатами проведеного розслідування ФАС, у Росії більшість реселерів встановили однакові ціни з моменту старту продажів на смартфони iPhone 6s та iPhone 6s Plus і утримували їх впродовж певного часу.

Також ФАС виявила, що ціни збігаються і під час продажу інших моделей телефонів Apple. У результаті Антимонопольна служба звинуватила американську компанію у встановленні рекомендованих цін в якості обов’язкових і порушила справу за ч. 5 ст. 11 Закону РФ «Про захист конкуренції».

Фігурантами справи ФАС стали: ТОВ Еппл Рус, Apple Holding B. V., Apple Sales Ireland, Apple International Operations, Apple Inc.

Якщо цінову змову вдасться довести, компанію зобов’яжуть заплатити штраф у розмірі від 1 до 15% від продажів смартфонів iPhone 6S та iPhone 6S Plus, проданих протягом 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ