Росія та Україна схрестили зброю на музичному фронті – ІноЗМІ

Джамала перемогла на «Євробаченні-2016»
Джамала перемогла на «Євробаченні-2016»

Прихильники терміну «гібридна війна», які переконані, що в сучасному світі абсолютно все – ЗМІ, соціальні мережі, громадянське суспільство – стає зброєю або навіть театром бойових дій, могли побачити, що їхня теорія працює: Росія та Україна схрестили зброю на музичному фронті. Про це пише Die Welt.

У підсумку перемогла кримськотатарська виконавиця Джамала з емоційною та особистою піснею про страждання власної сім’ї під час депортації з Криму за часів диктатора Йосипа Сталіна.

Ця стара травма стала вкрай актуальною через недавню анексію Криму Росією, пояснює журналістка.

«Тим більше, що кримські татари бойкотували суперечливий референдум і виступали проти приєднання до РФ», – наголошує вона. Зараз орган самоврядування кримських татар Меджліс Москва взагалі зарахувала до «екстремістських організацій» і заборонила. Багато кримських татар арештовані або вигнані з Криму. «Посил Росії кримським татарам був чимось на зразок «звикайте або їдьте геть».

Російське ТБ поспішило інтерпретувати поразку свого учасника як політичне рішення.

«Загалом у Росії щодо конкурсів дуже поширена логіка мачо: якщо ми перемагаємо, то тому, що ми – народ-переможець, а якщо програємо – в цьому завжди винні інші, зокрема несправедливі судді».

Наприклад, таблоїд «Московський комсомолець» написав, що «європейське журі вкрало перемогу в Лазарєва» і порівняв роботу суддів з радянською цензурою в царині мистецтва. Одна журналістка з «Московського комсомольця» запропонувала, щоб у наступному році до Києва учасник «Євробачення» від Росії їхав «з оркестром Міноборони і піснею про День Перемоги».

Лазарєв
Лазарєву дісталась третя сходинка на пісенному конкурсі у Стокгольмі

Як повідомляв Інформаційний Акцент, українська співачка кримськотатарського походження Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення–2016», який проходив у Стокгольмі (Швеція). Її пісня присвячена депортації кримських татар у 1944 році. За результатами голосування національних журі країн-учасниць і СМС-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали.

На друге місце «Євробачення» цього року вийшла Австралія із результатом 511 балів, на третій сходинці опинилась Росія та її конкурсант Сєрґєй Лазарєв.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ