Джамала перемогла на «Євробаченні-2016»
Джамала перемогла на «Євробаченні-2016»

Прихильники терміну «гібридна війна», які переконані, що в сучасному світі абсолютно все – ЗМІ, соціальні мережі, громадянське суспільство – стає зброєю або навіть театром бойових дій, могли побачити, що їхня теорія працює: Росія та Україна схрестили зброю на музичному фронті. Про це пише Die Welt.

У підсумку перемогла кримськотатарська виконавиця Джамала з емоційною та особистою піснею про страждання власної сім’ї під час депортації з Криму за часів диктатора Йосипа Сталіна.

Ця стара травма стала вкрай актуальною через недавню анексію Криму Росією, пояснює журналістка.

«Тим більше, що кримські татари бойкотували суперечливий референдум і виступали проти приєднання до РФ», – наголошує вона. Зараз орган самоврядування кримських татар Меджліс Москва взагалі зарахувала до «екстремістських організацій» і заборонила. Багато кримських татар арештовані або вигнані з Криму. «Посил Росії кримським татарам був чимось на зразок «звикайте або їдьте геть».

Російське ТБ поспішило інтерпретувати поразку свого учасника як політичне рішення.

«Загалом у Росії щодо конкурсів дуже поширена логіка мачо: якщо ми перемагаємо, то тому, що ми – народ-переможець, а якщо програємо – в цьому завжди винні інші, зокрема несправедливі судді».

Наприклад, таблоїд «Московський комсомолець» написав, що «європейське журі вкрало перемогу в Лазарєва» і порівняв роботу суддів з радянською цензурою в царині мистецтва. Одна журналістка з «Московського комсомольця» запропонувала, щоб у наступному році до Києва учасник «Євробачення» від Росії їхав «з оркестром Міноборони і піснею про День Перемоги».

Лазарєв
Лазарєву дісталась третя сходинка на пісенному конкурсі у Стокгольмі

Як повідомляв Інформаційний Акцент, українська співачка кримськотатарського походження Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення–2016», який проходив у Стокгольмі (Швеція). Її пісня присвячена депортації кримських татар у 1944 році. За результатами голосування національних журі країн-учасниць і СМС-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали.

На друге місце «Євробачення» цього року вийшла Австралія із результатом 511 балів, на третій сходинці опинилась Росія та її конкурсант Сєрґєй Лазарєв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ