160312
Війна обов’язково зачепить Україну, вважає Дацюк

Багато експертів порівнюють нинішні відносини між Росією та Заходом із періодом Холодної війни. Відомий філософ і публіцист Сергій Дацюк проаналізував ознаки нинішнього протистояння. На його думку, сучасний стан справ логічніше називати «гарячою війною», пише ZN.ua.

Експерт нагадав, що Холодною війною називають період у протистоянні Заходу і Радянського Союзу в проміжку між закінченням Другої світової війни та розпадом СРСР.

«По-перше, обидві сторони уникали прямого конфлікту, оскільки існувало обмеження на застосування ядерної зброї, визнане обома сторонами. По-друге, попри те, що США й СРСР зустрічалися в конфліктах у Кореї, В’єтнамі, Афганістані, прямих сутичок не було. По-третє, жодна зі сторін не намагалася провокувати іншу на безпосередній конфлікт».

За словами філософа, деякі моменти в нинішньому конфлікті не є характерними ознаками. «Цього разу Росія не намагається уникати прямих конфліктів, війни. Навпаки, впродовж останніх років, починаючи зі збройної агресії в Україні, Росія постійно провокує США і ЄС на безпосередній бойовий конфлікт. Цього разу Росія прямо загрожує ядерною війною і каже, що вона готова застосовувати ядерну зброю. Цього раніше не було. В останні роки холодної війни навіть було роззброєння. Цього разу про жодне роззброєння не йдеться. Навпаки, ідеться про озброєння, про нарощування Росією свого військового потенціалу. Тому цю війну «холодною» можна називати дуже метафорично», – каже Дацюк.

На його думку, це «переддень повноцінної гарячої війни із застосуванням ядерної зброї».

«Україна не повинна плекати ілюзій. По-перше, якщо війна розпочнеться звичайними озброєннями – вона обов’язково зачепить нашу країну. По-друге, хоч Україна – без’ядерна держава, вона також може постраждати від ядерного удару, оскільки Росія розглядає нашу країну як агента Заходу, агента США. По-третє, незважаючи на те, що в нас немає захисту від ядерної зброї Росії, Україна може використати цю війну для відвоювання своєї території», – резюмував він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ