Донбас
У травні 2016 року 25 військовослужбовців загинули, 98 – зазнали поранень

Рекордне за поточний рік збільшення кількості втрат серед українських військових у зоні АТО спричинив той факт, Росія на Донбасі відпрацьовує сучасні прийоми і технології ведення сухопутного бою та технології наведення і корекції вогню. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов, передає УНІАН.

За його словами, Росія докладає всіх зусиль, аби зірвати Мінські домовленості.

«У нас не було жодного дня, коли б не обстрілювали наші позиції. Але в травні ситуація суттєво загострилася. Саме минулого місяця ми зазнали найбільших втрат за останній рік – 25 військовослужбовців загинули, 98 –були поранені», – заявив Турчинов.

Як зазначає секретар РНБО, причиною втрат в українській армії стала демонстративна агресивність дій окупаційних військ, системність і підготовленість провокацій.

«Поки що немає різкого збільшення кількості обстрілів – у середньому за добу їх близько 30-50. Але кардинально змінився підхід окупантів до ведення вогню: якщо на початку 2016-го обстріли здійснювалися хаотично, по напрямках, то з кінця квітня по наших позиціях б`ють прицільно, застосовуючи великокаліберні міномети, артилерію і системи залпового вогню, заборонені Мінськими угодами. Більше того, російське командування відпрацьовує на наших позиціях нові сучасні технології наведення і корекції вогню», – підкреслив Турчинов.

За його словами, одним з варіантів такого відпрацювання є застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

«Їх запускають як з окупованих територій, так і безпосередньо з РФ. Це сучасні російські розробки. Часто наші позиції «обробляє» трійка БПЛА: один здійснює видову розвідку, другий виявляє системи зв`язку й управління, а також радіолокаційні системи, аби приглушити їх системою радіоелектронної боротьби (РЕБ). І третій – коригує вогонь артилерії або сам завдає удару, якщо це бойовий БПЛА», – додав він.

«Крім застосування забороненої артилерії великого калібру, серйозною проблемою є професійно підготовлені снайпери та диверсійні групи, укомплектовані російськими спецназівцями. Російський Генштаб на сході нашої країни системно відпрацьовує сучасні прийоми і технології ведення сухопутного бою, нові системи керування вогнем, застосування сучасної бойової техніки і зброї. Звідси така кількість жертв», – зауважив Турчинов.

Раніше радник голови СБУ Юрій Тандіт також говорив про те, що бойовики в зоні проведення Антитерористичної операції використовують проти Збройних сил України експериментальну зброю, зроблену в Російській Федерації. Йдеться про вогнемет з так званою кумулятивною дією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ