Лавров
Росія пропонує ізолювати країни, де був «держпереворот»

Росія хоче закріпити декларацією, що країни, в яких було вчинено державний переворот, не можуть бути нормальними членами міжнародного співтовариства. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сєрґєй Лавров в інтерв’ю венесуельському державному телебаченню, повідомляє Интерфакс.

«Ми хочемо обговорити з усіма країнами-членами Радбезу ООН можливість ухвалення декларації, яка чітко підтвердила би принцип невтручання у внутрішні справи держави й принцип, який діє в Латинській Америці та в Африці, і мовить, що країни, у яких перехід влади здійснено не конституційним чином, а шляхом державного перевороту, не можуть бути нормальними членами міжнародного співтовариства – такі способи зміни влади неприйнятні», – заявив голова МЗС РФ.

«Спроби таких вільних трактувань принципу невтручання проявляються з регулярною періодичністю, зокрема, й у контексті сирійської кризи», – додав Лавров. За його словами, ідея ухвалення декларації «користується досить широкою підтримкою, але, ясна річ, є спротив із боку тих, хто вважає, що має право не обов’язково дотримуватися своїх зобов’язань за Статутом Світової організації».

Нагадаємо, керівництво Росії уперто називає український Майдан, втечу екс-президента Віктора Януковича й подальшу зміну влади в Україні «державним переворотом». Під цим приводом РФ анексувала Крим, почала агресію на Донбасі, позбавивши Київ контролю над частиною території держави. Росія постійно втручається в справи України, однак дорікає за це США та Євросоюзу. Зараз РФ, усупереч позиції Заходу, здійснює авіаудари по Сирії, пояснюючи це боротьбою з тероризмом.

Читайте: Путіна лякають держперевороти – кремлівський правитель вимагає від Заходу гарантій безпеки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ