На думку Давидюка, Росія підписує домовленості, аби шантажувати Україну
На думку Давидюка, Росія підписує домовленості, аби шантажувати Україну

Глава аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк у коментарі 24 каналу проаналізував можливість зустрічі глав МЗС країн «нормандської четвірки».

«Російський Президент дуже прагматичний. Для чого Москва ініціювала Нормандський формат без США? Тому що Путін бачив, що Барак Обама з ним розмовляти не буде, і він нічого у нього не виторгує. Якщо Путін побачить, що США йому можуть дати більше, ніж «нормандський формат», то він може змінювати переговорну площадку і ігнорувати цей формат», – висловив думку Давидюк.

Щоправда, за його словами, Путіну все одно треба сідати за стіл переговорів і вирішувати певні питання. Зокрема, йдеться про обмін полоненими в форматі Мінських домовленостей. Також він зауважив, що, з огляду на досвід переговорів, усі домовленості виконуються менше, ніж наполовину, у той час як багато важливих питань ігноруються.

«Росія взагалі підписує ці домовленості з метою шантажу України. Те, що вони обіцяють, практично нічого не виконують», – наголосив політолог.

Також він нагадав, що Путін, підписавши Мінськ-1 і Мінськ-2, порушив їх у перший же день, оскільки для нього це лише односторонній рух.

«Він їх бачить із точки зору, щоб вимагати щось з України, Німеччини, Франції. Але не бачить там своєї відповідальності. При цьому він прискіпливо вимагає виконання домовленостей Україною», – підкреслив експерт.

Крім того, на його думку, нині в Європі спостерігається політично-електоральний абсурд. Багато громадян європейських країн думають, що, закривши очі на проблеми на східному кордоні Європи, забувши про Україну, швидко вирішать свої питання. Хоча, як зазначив фахівець, що це найбільша їхня помилка і загроза в тому, що, голосуючи за правих націоналістів, вони не відмовляються від України чи Сирії, а навпаки – ще більше загострюють проблему всередині Європи.

«У Сирії триває війна, Путін обстрілює мирне населення, провокуючи потік біженців у Європу. Але чомусь європейські політики реагують не на Путіна, який є джерелом цієї агресії, а на самих біженців, які так само є жертвами. До війни вони не їхали в Європу. Замість того, щоб бачити реальну причину, вони бачать її в мігрантах. І ультраправі політики конвертують це в політичні бали», – підсумував Давидюк.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ