Радбез ООН
Російська делегація висловила свої заперечення щодо проекту буквально за кілька хвилин до завершення терміну

Росія заблокувала український проект заяви Ради Безпеки ООН для преси щодо Криму. Про це повідомила українська місія при ООН, передає Укрінформ.

За словами джерела, обізнаного з процесом голосування, Росія була єдиною країною-членом Радбезу, яка висловила свою незгоду з заявою для преси стосовно Криму, яку підготувала українська делегація.

Процес ухвалення документа відбувався за так званою процедурою «непорушення тиші», коли країна-ініціатор розсилає решті членів Ради Безпеки ООН проект заяви для преси, і, якщо до визначеного часу ніхто не висловлює заперечень, документ вважається ухваленим.

«Російська делегація висловила свої заперечення буквально за кілька хвилин до завершення терміну», зауважив співрозмовник агентства.

У тексті заблокованого проекту заяви члени Ради Безпеки мали висловити глибоку занепокоєність у зв’язку з рішенням президента Російської Федерації від 28 липня 2016 року щодо включення тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополь у Південний федеральний округ Російської Федерації.

Відомо також, що інші країни не висловили заперечень, а делегація США публічно підтримала проект документа.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Росії Владімір Путін включив так званий «Кримський федеральний округ» до складу Південного федерального округу.

Експерти вважають, що таке рішення господаря Кремля «ще більше посилить інтеграцію Криму в правову і адміністративну систему Росії та скасовує наявний до цього хоч якийсь особливий статус Криму для російської влади».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ