Україно-російський кордон
Україно-російський кордон

Спікеру Держдуми Серґєю Наришкіну спрямували звернення про денонсацію договору між Росією і Україною про російсько-український державний кордон. Автором ідеї виступив депутат Євґєній Федоров, повідомляє Кореспондент. На його думку, чинний документ визначає Кримський півострів частиною України, що «недруги можуть використати як аргумент проти Росії».

«Рішення про возз’єднання з Кримом вже ухвалено і реалізовано, тому зараз нам необхідно привести міжнародні договори у відповідність з рішенням, яке ухвалювали на конституційному рівні. Їх треба переглянути, щоб юридично всі документи відповідали Основному закону. Договір про державний кордон Росії та України в сьогоднішньому вигляді не може існувати, його потрібно денонсувати», – заявив Федоров.

Як відомо, договір про російсько-український державний кордон підписали президенти двох держав 28 січня 2003 року. У ньому було визначено сухопутний кордон між двома державами. Нагадаємо, раніше в Генпрокуратурі РФ засумнівалися в законності передачі Криму Україні, пояснивши, що рішення президій Верховних рад РРФСР і СРСР у 1954 році не відповідало основному закону (Конституції) СРСР.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 18 березня президент РФ Владімір Путін підписав закон про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні в Криму відбувся «референдум» про статус Криму, після чого у Верховній Раді АРК ухвалили постанову «Про незалежність Криму».

14 вересня в анексованому Криму пройшли «вибори» за російським законодавством. Головою Ради міністрів був призначений Сергій Аксьонов, спікером Ради Криму став Володимир Константинов. СБУ відкрила проти них кримінальну справу.

Читайте також: Тричі оскароносний режисер зніме фільм «Крим. Прєступлєніе і наказаніє.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ