крилаті ракети
Росія завдала ударів по Сирії крилатими ракетами з Каспійського моря

Чотири кораблі Каспійської флотилії РФ 7 жовтня виконали 26 пусків крилатих ракет по Сирії. Про це заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу на зустрічі з Президентом РФ Владіміром Путіним, передає РІА «Новости».

«Для ураження бойовиків, крім авіації, сьогодні вранці залучили кораблі Каспійської флотилії, чотири ракетних кораблі зробили 26 пусків крилатих ракет морського базування «Калібр» по 11 цілях», – сказав Шойгу. Він додав, що, за даними об’єктивного контролю, всі цілі було знищено, а цивільні особи не постраждали. «Результати ударів підтвердили високу ефективність ракет на великих відстанях – майже 1,5 тисячі кілометрів», – зазначив міністр.

«Те, що ми провели ці стрільби з акваторії Каспійського моря на відстані близько 1,5 тисячі кілометрів високоточною зброєю і вразили всі намічені цілі – це, звичайно, свідчить про хорошу підготовку підприємств оборонно-промислового комплексу і хороший вишкіл особового складу», – сказав Путін. У повідомленні не зазначається, звідки саме робилися удари.

Каспійська флотилія базується в Астрахані. Бригада артилерійських катерів має пункти базування в Махачкалі та Каспійську. Вихід до Каспію, окрім Росії, мають Іран, Казахстан, Туркменістан та Азербайджан. Сирія не виходить на Каспійське море. Тож ракети мали летіти з Каспійського моря над територіями інших країн.

Читайте: В Ердоґана увірвався терпець – Росія може втратити Туреччину як союзника

Як повідомлялося, на тлі повідомлень ЗМІ про те, що Росія бомбардує в Сирії не лише позиції терористичного угруповання «Ісламська держава», але й також місця дислокації сирійської поміркованої опозиції та мирні квартали, Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що лише два з 57 ударів російської авіації були спрямовані на ІД.

Керівництво РФ, у свою чергу, наполягає, що завдає ударів по позиціях «Ісламської держави», однак є багато свідчень того, що насправді Росія бомбардує опозицію, яку підтримують і озброюють США, а також мирних жителів.

Читайте: Магазин для російських «відпускників» відкрили у Дамаску (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ