bizenec
На кордоні з Білоруссю росіянин попросив статус біженця

Громадянин Російської Федерації, який є уродженцем Дагестану, попросив статус біженця в Україні через релігійні переслідування в Росії. Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної прикордонної служби.

8 червня в міжнародний пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю, прибув громадян Росії, уродженець Дагестану.

«Під час проведення прикордонного контролю росіянин звернувся до прикордонників Чернігівського загону із заявою щодо надання йому статусу біженця в Україні. З’ясувалося, що стосовно цього громадянина на батьківщині вже багато років, з причини його релігійних переконань, здійснюється переслідування з боку органів ФСБ і МВС РФ», – йдеться у повідомленні.

У прикордонній службі додали, що після проведення фільтраційно-перевірочних заходів громадянина Росії пропустили в Україну та передали до міграційної служби для проходження процедури набуття статусу біженця.

Нагадаємо, Фонд «Свободная Россия» запустив Інтернет-проект «EmigRussia» для росіян, які хочуть емігрувати до України.

«Місія проекту – надання підтримки російським політичним біженцям і емігрантам, а також просвіта українського і російського суспільств про те, хто ці люди і чому їм довелося виїхати з тієї Росії, яку ми маємо зараз, в ту Україну, в яку хочеться вірити», – йдеться в описі проекту.

На сайті розповідається, як росіянам переїхати в Україну на постійне місце проживання, отримати статус біженця, отримати тимчасовий вид на проживання, отримати громадянство за територіальним походженням.

У 2015 році четверо громадян РФ отримали політичний притулок в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ