тюрьма США
Суд над російським бізнесменом заплановано на 3 травня 2016 року

43-річний бізнесмен Дмітрій Хардер, який має російське коріння, може потрапити за ґрати на 190 років. Його звинувачують у підкупі відповідального співробітника Європейського банку реконструкції та розвитку і відмиванні грошей, повідомляє ВВС.

3 травня 2016 року має розпочатися суд над бізнесменом, який має російське та німецьке громадянство, а також дозвіл на проживання в США. Хардер у минулому володів фінансово-консультативною компанією Chestnut Group.

Американська Феміда звинувачує його в дачі хабарів високопоставленому співробітнику Європейського банку реконструкції та розвитку, який базується в Лондоні. Як йдеться в 23-сторінковому обвинувальному висновку у справі, цей співробітник банку є росіянином і знайомий з Хардером з 1999 року. Він займався фінансовою допомогою для країн з ринковою економікою. Хабарі отримував через свою сестру.

Якщо вірити звинуваченням, з його допомогою дві російські нафтогазові компанії, які були клієнтами Chestnut Group, отримали від ЄБРР кредити та інвестиції на загальну суму приблизно в 300 млн. доларів. За свої послуги Хардеру нібито перерахували приблизно 8 млн. доларів у формі так званої «винагороди за успіх».

Хардер заперечує провину, а його захисники Іан Коміскі і Стівен Лачін намагалися переконати суддю закрити справу. Серед іншого, адвокати безуспішно оскаржували конституційність американського закону проти дачі хабарів за кордоном, порушення якого і закидають їхньому підзахисному.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ