KMO_097397_00078_1_t222_201706
Обвинувачення зазначило, що в результаті репоста Лузгіна статтю змогли прочитати 20 осіб

У Пермі ухвалено перший у російській практиці вирок у кримінальній справі про реабілітацію нацизму. Місцевого жителя Владіміра Лузгіна засуджено до штрафу в 200 тисяч рублів за репост 24 грудня 2014 року в соцмережі «ВКонтакте» статті «15 фактів про бандерівців, або Про що мовчить Кремль». Про це повідомляє КоммерсантЪ.

Суд вважає, що в статті містяться неправдиві факти про спільний напад СРСР і Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і про розв’язування цими державами Другої світової війни. Ці твердження, як вирішив суд, суперечать фактам, викладеним у вироку Нюрнберзького трибуналу.

Обвинувачення зазначило, що в результаті репосту статтю змогли прочитати 20 осіб.

Допитаний в якості свідка обвинувачення декан історичного факультету Пермського державного гуманітарно-педагогічного університету Алєксандр Вертинський зробив висновок, що «висловлювання, які містяться в статті, не відповідають позиції, визнаній на міжнародному рівні».

Сам Лузгін свою провину спочатку визнав, але потім змінив позицію. Він стверджував, що про спільний напад СРСР і Німеччини на Польщу в 1939 році дізнався зі шкільних уроків історії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ