Владімір Путін
Росіяни не проти оплачувати бомбардування і захищати Асада

«Будь-якому західному лідеру, який запустив би закордонну воєнну операцію в розпал болючої рецесії, було би важко переконати народ за це платити. Однак у п’ятницю, коли російський уряд надіслав до Держдуми проект бюджету на 2016 рік, ніхто навіть не згадав про кампанію бомбардувань у Сирії», – пише Кетрін Гіллі в The Financial Times.

Згадуючи низькі ціни на нафту, слабкий рубль і західні санкції, журналістка повідомляє, що російська економіка скоротилася на 3,4% за перше півріччя, а пенсії наступного року збільшаться лише на 4% за інфляції в 12%. Незважаючи на все це, Москва легко може дозволити собі воєнну операцію в Сирії – і тому, що вона досить дешева порівняно з подібними кампаніями США, і тому, що фінансування, яке зростало 17 років поспіль, і непрозорий бюджет допомогли наповнити кишені військових.

«Ми вважаємо, що кампанія, яку вони зараз проводять, коштувала б від 2,3 до 4 млн. доларів на день», – повідомив виданню старший аналітик групи оборонних досліджень IHS Jane’s Бен Мурс. На оборонні витрати на наступний рік Москва виділяє 3,15 трлн. рублів (51 млрд. доларів). Уряд скасував деякі раніше заплановані скорочення оборонного бюджету, тож, плановий оборонний бюджет на 2016 рік зросте на 0,8%. Цьогоріч на оборонні витрати було виділено понад чверть бюджету, йдеться в статті, більшість військового бюджету засекречена. «Ця відсутність громадського контролю та наочності фінансового тягаря дають Путіну змогу і далі кидати гучний геополітичний виклик Заходу і навіть його посилювати», – вказує журналістка.

За даними «Левада-Центру», зараз сирійський конфлікт підтримують понад 70% росіян – наприкінці вересня цей показник становив лише 14%. Хіллі пояснює це впливом телебачення, додаючи, що, за даними ВЦВГД, рейтинг Путіна на цьому тижні підскочив до небувалих 89,9%. «Високопоставлений співробітник уряду повідомив, що витрати на сирійську операцію планувалося покрити шляхом скорочення кількості та масштабів внутрішньоросійських військових навчань», – передає Хіллі. Міністерство оборони не розкриває подробиць про вартість таких навчань.

«Хоча офіційно чисельність російських збройних сил становить 1 млн. осіб, всі знають, що реальна кількість ближча до 850 тис. осіб, проте міністерство фінансів надає фінансування з розрахунку на 1 млн.», – наводить автор слова Руслана Пухова, директора російського оборонного аналітичного центру «Центр аналізу стратегій та технологій».

Читайте:  «Шейх» Путін отримав благословення від Асада на захоплення Сирії, – The Washington Post

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ