«Костянтин Ольшанський»
Український корабель «Костянтин Ольшанський» під час окупації Криму захопили в озері Донузлав

Чорноморський флот Російської федерації готує до бойового використання захоплений у Військово-морських сил України великий десантний корабель (ВДК) «Костянтин Ольшанський». Про це пише Думская з посиланням на свої джерела в Генштабі ЗСУ.

Ще минулого року корабель пофарбували в кольори ВМФ РФ, зараз його активно ремонтують, відновлюючи два дизельні двигуни, один з яких не працював ще до окупації Криму, а другий – пошкодив екіпаж. Сформована нова команда.

«Очевидно, у ВМФ агресора не вистачає бойових кораблів для доставки вантажів, військовослужбовців та іншого обладнання до Сирії», – припускає співрозмовник видання.

2
«Костянтин Ольшанський» після фарбування – без імені та номера. Фото «Севастопольського форуму»

За його словами, корабель належить Україні, але РФ може просто замаскувати його під інший свій ВДК, щоби він міг пройти через чорноморські протоки.

Нагадаємо, «Костянтин Ольшанський» був побудований для України 1985 року в польському Ґданську.

Він призначений для десантування морської піхоти, танків та іншої бойової техніки на непідготовлені приморські плацдарми.

«Костянтин Ольшанський» під час окупації Криму Росією був заблокований та захоплений в озері Донузлав. Росія мала віддати його Україні, але не зробила цього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ