«вишки Бойка»
Росія терміново вивозить «вишки Бойка» з одеського газового родовища

Росія терміново вивозить з одеського газового родовища «вишки Бойка». Найбільш вірогідною причиною відкликання бурових вишок є побоювання, що вони можуть бути арештовані за позовами «Нафтогазу України», які наразі готуються. Про це пише російський Комерсант з посиланням на своїх співрозмовників, близьких до «Нафтогазу».

Ці СПБУ купили у 2011 році на кредит, який «Нафтогаз» виділив тоді дочірньому «Чорноморнафтогазу». Ще до анексії Криму компанії почали судитися за повернення коштів, а наприкінці жовтня Президент Петро Порошенко заявив, що країна має намір через суд повернути Одеське і Безіменне родовища.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв зазначав, що компанія може подати окремий позов в комерційний арбітраж щодо повернення майна «Чорноморнафтогазу». Джерело, близьке до «Нафтогазу», заявило виданню, що позов готується до подання у Стокгольмі чи Лондоні. Якщо арбітраж винесе рішення про арешт бурових вишок як забезпечувальний захід, для його реалізації буде потрібно рішення національного суду, наприклад, в Україні. У низці випадків арбітраж може навіть вимагати забезпечувальних заходів безпосередньо від сторони суперечки.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 грудня сторожовий катер Прикордонслужби ФСБ РФ і ракетний катер Чорноморського флоту РФ примусили торгове судно під турецьким прапором змінити курс в Чорному морі, коли росіяни перетягували ближче до Криму «вишки Бойка». У свою чергу, Прикордонна служба ФСБ Росії заявила, що жодного інциденту з турецьким судном під час транспортування бурових установок в Чорному морі не було.

Читайте: Шокін саботує розслідування справи «вишок Бойка», – нардеп

БЕЗ КОМЕНТАРІВ