Один з улюблених брендів росіян Zara тепер не доступний для них, принаймні на батьківщині
Один з улюблених брендів росіян Zara тепер не доступний для них, принаймні на батьківщині

Російські підприємства опинилися під загрозою зупинення виробництва, адже турецький текстиль фактично заборонено ввозити в РФ. Щоправда, заборона ця негласна, адже, тканини з Туреччини формально не входить до списку санкційних товарів, пише Коммерсант.

Про проблему російського Прем’єр-міністра Дмітрія Мєдведєва поінформував заступник голови комітету Держдуми РФ з конституційного законодавства і державного будівництва Вадим Соловйов.

«Закуплені в Туреччині за контрактами з турецькими виробниками тканини досі залишаються в Туреччині, перевізники відмовляються їх доставляти, або машини з товаром стоять у транзитній зоні між Україною і Росією», – йдеться в його зверненні.

На думку депутата, це може спричинити зупинку російських підприємств. У листі уточнюється, що «на практиці митні органи створюють перешкоди для здійснення комерційної діяльності численних компаній подібного профілю в Росії».

Найбільшим імпортером готового одягу з Туреччини в Росію є Inditex (бренди Zara, Bershka та ін.), яка ввезла товару на $66 млн. Серед інших великих імпортерів такі бренди, як Lacoste ($11,2 млн), Adidas ($10,5 млн), Mango ($6,4 млн), Modis ($6,1 млн).

У прес-службі ФТС РФ, у свою чергу, заявили, що служба не здійснює жодних перешкод товарам, що надходять з Туреччини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кремль планує розширити санкції щодо Анкари. Зокрема, обмеження стосуватимуться готельного бізнесу, деревообробки, навчання пілотів і держзамовлення у всіх галузях.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак перед тим, як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак упав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ