Закон «Про персональні дані»
Закон «Про персональні дані»

На початку осені в Росії набуває чинності закон «Про персональні дані». Він змушує міжнародні інтернет-фірми зберігати дані про російських клієнтів на серверах, розташованих тільки у Росії. Про це пише The Washington Times.

Видання зазначає, що це робиться під приводом турботи про приватне життя громадян Росії. Насправді мета – дати уряду доступ до приватного життя і обмежити конкуренцію з боку міжнародних інтернет-компаній.

Кілька західних інтернет-компаній вже прийняли рішення покинути Росію. Microsoft переводить офіс Skype із Москви до Праги, компанія Adobe повністю припинила діяльність у Росії, а Google зачиняє московський технічний офіс. Видавництво пише, що поява цього закону частково викликано параноєю, і на підтвердження цитує висловлювання Путіна, який упевнений, що Інтернет виник, як «спецпроект ЦРУ».

Зазначимо, у Росії майже 76 мільйонів користувачів Інтернету, і новий закон їм зашкодить, забравши можливість у росіян використовувати онлайн-служби для купівлі міжнародних квитків, бронювання готелів і навіть для отримання віз. За даними Євроцентру (ECIPE), закон призведе до падіння ВВП Росії на 5,7 мільярда доларів.

Читайте: У російських школах та вишах забороняють Facebook і українські сайти

Москва втрачає енергетичний контроль над Балтією

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ