Віра Савченко
У Грозному сестру Савченко хочуть заарештувати, каже адвокат

Сестру Надії Савченко Віру хочуть затримати за образу судді у справі Миколи Карп’юка в Грозному. Про це 28 жовтня написав адвокат української льотчиці Ілля Новіков Twitter.

«Віру Савченко в Грозному хочуть затримати за образу судді у справі Карп’юка», – написав він. Раніше Верховний суд Чеченської Республіки офіційно залучив Віру Савченко як громадського захисника Станіслава Клиха та Карп’юка.

27 жовтня український консул вперше за півтора року отримав дозвіл відвідати у в’язниці громадян України Станіслава Клиха та Миколу Карп’юка. Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що консули не могли потрапити до Карп’юка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

Нагадаємо, 21 березня 2014 року лідера УНСО Карп’юка викрали в Чернігівській області російські спецслужби, звідти вивезли до Росії. Адвокати побоювалися, що його вже немає живого, хоча російська сторона запевняла у протилежному. Журналіст Станіслав Клих був затриманий 11 серпня 2014 року в російському місті Орел. 14 серпня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням суду м. Єсентуки продовжити утримання під вартою Клиха до 21 жовтня. Карп’юка та Клиха звинувачують у тому, що вони, як члени УНА-УНСО, воювали у Чечні проти російських військ. Карп’юка й Клиха в Росії можуть засудити до ув’язнення на 15 років чи й довічно.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у цьому провадженні «проходить» і прем’єр Арсеній Яценюк, якого російські слідчі теж «підозрюють» в участі в російсько-чеченській війні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ