проект «Стіна»
Естонія планує завершити модернізацію прикордонних споруд на кордоні з Росією до 2018-го року

Естонія планує завершити модернізацію прикордонних споруд на кордоні з Росією, який стане також зовнішнім кордоном Шенгенської зони, до 100-річної річниці створення республіки. Йдеться про 24-те лютого 2018-го року, повідомив глава МВС Естонії Ханно Певкур.

Раніше планувалося завершити роботи до 2019 року. «І тоді ми зможемо сказати, що в будь-якому разі на момент завершення робіт кордон Естонії буде найсучаснішим в Європі, якщо не в світі», – додав глава МВС.

Вартість робіт оцінюється в 80 млн євро. На ці гроші буде облаштована східна межа Естонії завдовжки в 340 км. Кордон оснастять електронними системами спостереження, які будуть здатні визначати кількість і зовнішній вигляд порушників. За необхідності в повітря піднімуть безпілотники, які відстежуватимуть порушників аж до прибуття прикордонників. Крім того, планується створити «льотний коридор». Закупівлі IT-технологій для обладнання кордону стануть одними з найдорожчих в історії Естонії.

Як відомо, в Україні реалізують проект «Стіна», який передбачає комплекс усіх інженерних споруд: контрольно-слідову смугу на всій протяжності нашого кордону, протитанковий рів, паркан з колючим дротом, протитанкові їжаки та інфрачервоні камери. На проект чиновники збираються витратити 500 мільйонів гривень. Це гроші від ЄС та інших іноземних партнерів. За попередніми підрахунками, на облаштування території знадобиться не менше трьох років.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ