макарони
Спортсменам на російському кордоні залишили лише макарони та борошно

Спортсмени, які їхали до Росії на перегони серії DTM, везли із собою продукти, але їх відібрали на кордоні через «відсутність ветеринарних і санітарних документів». Про це повідомляє Eurosport.

У команд вилучили фактично всю провізію у Псковській області на пункті пропуску «Убилінка». Загалом співробітники Россільгоспнагляду конфіскували у гонщиків 1630 кілограмів їжі: баклажани, петрушку, яйця та молочні вироби.

У відомстві вважають, що підстави для вилучення продуктів у них таки були. «Іноземні громадяни не мали при собі ветеринарних і санітарних документів. Без цих паперів продукти не можуть потрапити на територію нашої країни», – запевнила прес-секретар Россільгоспнагляду у Тверській і Псковській областях РФ Наталія Бударова.

Вилучені продукти чиновники наказали знищити безпосередньо на пункті пропуску. Спортсменам залишили лише макарони та муку, тож, зараз керівництво команд змушене екстрено шукати харчі аналогічної якості на території Росії. Загалом у складі команд нараховується понад 120 осіб, серед яких пілоти, техніки і гості команд. Тож, їжа призначалась для них усіх. Самі злощасні перегони серії DTM відбудуться в Москві з 28 по 30 серпня.

Нагадаємо, 22 червня Європейський Союз ухвалив рішення, яким продовжив економічні санкції для Росії до 31 січня 2016 року. Зокрема, санкції стосуються доступу до європейського ринку для окремих російських банків і компаній, торгівлі зброєю і товарами подвійного призначення, а також експорту певних технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.

25 червня уряд РФ затвердив новий список товарів з США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії, що потрапили під ембарґо. 29 липня сайт Євросоюзу повідомив, що Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна підтримали продовження економічних санкцій Євросоюзом щодо Росії.

Росія вирішила боротися з поставками санкційних продуктів радикально. Знищення продуктів з країн Заходу, що потрапили під ембарґо, почалося 6 серпня. Згідно з указом Президента РФ Владіміра Путіна, знищувати продукти дозволяється «будь-яким доступним способом». Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів тиснуть бульдозером, спровокували громадське обурення громадян Росії. Пізніше глава асоціації текстильників РФ попросив Путіна дозволити знищувати ще й «контрабандний» одяг з ЄС.

Читайте: Росіяни просять Путіна схаменутися: «Навіщо знищувати європейські продукти, якими можна нагодувати нужденних?»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ