У РФ продовжують «піклуватися» про громадян
У РФ продовжують «піклуватися» про громадян: тепер вилучають імпортні мийні засоби

Російські ритейлери почали вилучати з магазинів засоби для чищення та миття іноземних компаній, наприклад: Henkel, Procter & Gamble і Colgate-Palmolive, про це повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на розпорядження Росспоживнагляду.

За офіційною версією, відомство виявило, що деякі вироби побутової хімії не відповідають вимогам безпеки. «З метою недопущення заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян потрібно вжити заходів для виявлення зазначеної продукції з подальшим її вилученням з обігу», – йдеться в листі Росспоживнагляду в Московській області ритейлерам.

Експерти не виключають, що така активність чиновників може стати черговою хвилею торгових воєн, зумовлених ускладненням відносин Росії та Заходу. «Іноземні компанії на російському ринку пральних порошків і засобів для чищення займають приблизно 75%, тому, можливо, їхня продукція найчастіше привертає увагу Росспоживнагляду», – припускає аналітик IFC Markets Дмитро Лукашов.

Водночас він припускає, що рейди служби можуть бути пов’язані з конфронтацією Росії та Заходу і жорстким режимом взаємних економічних санкцій. «Але якщо у випадку з харчовими продуктами такі порушення знайти простіше, то з побутовою хімією це буде складніший процес. Тим паче, деяку побутову хімію випускають у Росії за ліцензією, і закриття або скорочення обсягів виробництва – це також удар по економіці та по людях, які працюють на цих підприємствах», – зазначив Лукашов.

Нагадаємо, 22 червня Європейський Союз ухвалив рішення, яким продовжив економічні санкції для Росії до 31 січня 2016 року. Зокрема, санкції стосуються доступу до європейського ринку для окремих російських банків і компаній, торгівлі зброєю і товарами подвійного призначення, а також експорту певних технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.

25 червня уряд РФ затвердив новий список товарів з США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії, що потрапили під ембарґо. 29 липня сайт Євросоюзу повідомив, що Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна підтримали продовження економічних санкцій Євросоюзом щодо Росії.

Росія вирішила боротися з поставками санкційних продуктів радикально. Знищення продуктів з країн Заходу, що потрапили під ембарґо, почалося 6 серпня. Згідно з указом Президента РФ Владіміра Путіна, знищувати продукти дозволяється «будь-яким доступним способом». Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів тиснуть бульдозером, спровокували громадське обурення громадян Росії. Пізніше глава асоціації текстильників РФ попросив Путіна дозволити знищувати ще й «контрабандний» одяг з ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, понад 350 тисяч росіян підписали петицію на сайті Change.org проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ