Ростислав Мартинюк, журналіст
Ростислав Мартинюк, журналіст

Оце почитав Алєксандра Меня, в непоганому українському перекладі. Здавалося б «немоскаль», проповідник і дисидент.

Але читаю і бачу: та, таки москаль. Який так само блукає у капищі цих страшних імен – Пушкін, Толстой. Щоправда, усвідослює їхню демонічність, але все одно вклоняється їм як національним богам.

І от я подумав: а може ж ціла нація неправильно обрати літературний канон? Купитися на вірші й войни-і-міри духовних калік? І якщо цей канон буде панувати у поколіннях, то навіть «найкращі з москалів» (яким типу є Алєксандр Мень) будуть носіями якогось «толстовсько-православного путінізму».

Ні, це не hate-speech. Просто я давно нічого не читав «русского». І тут оце взяв до рук…

До речі, відкривається мені й секрет рабства частини українців русскому міру «УПЦ МП». Ця громада, навіть взоруючись на шось вартісне й християнське у московській культурі, та навіть якшо споживатиме це в українській мові, просто приречена бути «духовними кацапами»…

Блажен той день, блажен той час, коли ми вирішимо не озираючись піти з «русского міра». Піти до кінця, до останнього толстого.

А між тим ніхто поки не збирається міняти цілком большевицькі назви у Києві: станцію метро ЛЬВА ТОЛСТОГО. І ПУШКІНСЬКУ вулицю, де офіс Церкви, яка має цілком звільнити людей під рабства, і то не тільки русского, – теж ніхто не рухає.

А я пропоную перейменувати й те, й друге за львівським лекалом: метро на Джохара Дудаєва, а вулицю на Дж. Вашингтона. Вона вливатиметься у бульвар Шевченка. Хіба не кайф?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ