КНДР і Південна Корея домовилися про зустріч розділених сімей
КНДР і Південна Корея домовилися про зустріч розділених сімей

КНДР і Південна Корея 8 вересня домовилися про відновлення зустрічей членів сімей, розділених Корейською війною 1950-1953 років. Як повідомляє агентство Yonhap, зустрічі пройдуть у період з 20 по 26 жовтня.

Домовленості щодо одного з найскладніших питань міжкорейських відносин досягнуто за підсумками дводенних переговорів у прикордонному пункті Пханмунджом у демілітаризованій зоні за участю представників Товариства Червоного Хреста з двох боків. За рішенням Сеула й Пхеньяна, загалом у зустрічах візьмуть участь близько 100 осіб. Місцем їхнього проведення обрано курортну зону Кимгансан (Алмазні гори) в КНДР, передає NEWSru.com.

На переговорах двох Корей також обговорювалося питання про те, як зробити регулярними зустрічі розлучених трирічним конфліктом родичів. Після міжкорейського саміту 2000 року Пхеньян і Сеул неодноразово проводили зустрічі родичів, які понад півстоліття не бачили своїх рідних і близьких. Остання відбулася на початку 2014 року.

У жителів двох Корей через особливості зовнішньої політики немає можливості їздити один до одного в гості, писати листи, телефонувати або спілкуватися за допомогою інтернету.

Переговори про зустрічі розділених родичів проводяться після того, як 24 серпня КНДР і Південна Корея домовилися про врегулювання гострої ситуації на Корейському півострові. Домовленості, зокрема, передбачали, що Сеул припинить пропагандистське мовлення на КНДР за допомогою гучномовців, що й було зроблено наступного дня.

Пхеньян, у свою чергу, як того вимагав Сеул, висловив жаль у зв’язку з підривом двох південнокорейських солдатів на мінах у районі кордону. Крім того, було ухвалене рішення, що країни найближчим часом проведуть нові переговори щодо зняття напруженості на Корейському півострові.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ