Сміттєвий бак
«Розумний» сміттєвий бак

У Чернівцях програмісти створили «розумний» сміттєвий бак. Урна сама подає сигнал, коли переповнена відходами. Крім того, може вказати найкоротший маршрут до себе – для сміттєвозу, передає канал 24.

Автори Андрій, Іван та В’ячеслав – молоді програмісти. Хлопці давно мізкували, як вирішити комунальні проблеми Чернівців. Найбільше їм допекли – переповнені смітники. Тому на конкурсі для ІТ-шників вони запропонували свій експонат.

Змайструвати маленький смітник з «інтелектом» команда зуміла всього за 3 дні. Спершу хлопці прикріпили до звичайної урни різні дроти і датчики. Далі – підключили до мережі – тепер смітник сам повідомляє: відходів занадто багато. Комунальники отримують інформацію, які смітники вже переповнені, та бачать найзручніший маршрут до них. У департаменті житлово-комунального господарства такою ідеєю задоволені, навіть обіцяють хлопцям допомогти.

Цікаво, що «інтелектуальний» бак виявився доволі дешевим. На нього витратили всього 200 гривень. Кажуть, після вдосконалення системи, планують обладнати і великі контейнери в місті.

Читайте: У Китаї встановлюють «розумні» сміттєві баки з Wi-Fi та GPS

Інформаційний Акцент

  • Dean Ex

    А если в неё бросить депутата или чиновника – деньги выдаст? ;)