Дежавю
Учені провели низку досліджень, аби з’ясувати механізм дежавю

Нейробіологам із Британії вперше вдалося пояснити природу феномену дежавю – психічного стану, при якому людина відчуває, що вже бувала в певній ситуації.

Як повідомляє newscientist, у ході низки експериментів учені намагалися відтворити таке явище у лабораторних умовах. Для цього вони диктували добровольцям низку пов’язаних слів, приміром «ліжко», «подушка», «ніч», «сон», але не називали слово, що їх зв’язувало, тобто «спати».

Коли згодом піддослідних запитували про слова, які вони чули, їм здавалося, що «спати» було одним із них тобто з’являлися помилкові спогади. Для створення ефекту дежавю дослідники запитували у добровольців, чи чули вони якісь слова на літеру «с», і вони відповідали, що ні. Пізніше у них запитали, чи чули вони слово «спати», вони розуміли, що не мали б його чути, але слово здавалося їм знайомим. Тобто вони переживали ефект дежавю.

Після цього вчені зробили сканування мозку 21 добровольця в стані дежавю і виявили, що у них працювали лобні ділянки мозку, які відповідають за ухвалення рішень, а не ґіпокамп, який бере участь у формуванні пам’яті.

Дослідники вважають, що ці ділянки надсилають сигнали, коли відбувається помилка пам’яті – конфлікт між тим, що ми насправді пережили, і тим, що ми думаємо, що випробували. Дежавю в цьому разі є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам’яті в мозку.

Читайте: Позитивне мислення не впливає на тривалість життя – дослідження

БЕЗ КОМЕНТАРІВ