Обшук
Обшук в Олега Гелевея

Із самого ранку 26 вересня у Києві, Одесі, Хмельницькому та на Прикарпатті відбуваються обшуки в активістів партії «Свобода» та добровольців-учасників АТО. Про це повідомляє прес-служба «Свободи». Аналогічна інформація поширюється і в соціальних мережах.

Близько 7-ї години ранку 10 автоматників прийшли обшукувати помешкання одного з керівників «Свободи», нардепа VII скликання Олега Гелевея. Силовики виламали вхідні двері й так налякали 80-річну матір «свободівця», що довелося викликати швидку.

Міліція виламували двері
Міліція виламували двері

Більше того, Гелевей є адвокатом, відповідно, обшук у нього могли здійснювати тільки за рішенням суду, ухваленим на основі клопотання Генпрокурора або його заступника. Однак такої ухвали у міліції немає.

Автоматник
Автоматник

У місті Тисмениця на Прикарпатті з обшуком прийшли додому до колишньої дружини депутата ВРУ VІI скликання, керівника Київської обласної «Свободи» Ігоря Сабія Лесі, з якою Ігор не проживає разом 15 років. До того ж, «свободівець» не зареєстрований за цією адресою. Одночасно із обшуком прийшли до помешкання Сабія у Хмельницькому. У квартирі на той момент перебували дружина націоналіста Юлія та троє їхніх малолітніх дітей, найменшому з яких – 3,5 року.

Обшуки відбулись і в Одесі, де міліціянти прийшли до трьох активістів: двох заступників голови Одеської обласної «Свобода» Олександра Станкова та Гліба Громова, а також до першого номера списку об’єднання до Одеської обласної ради Костянтина Васильця. Стало відомо й про обшук у журналістки «Українського тижня», бійця-добровольця Валерії Бурлакової.

Народний депутат України Ігор Луценко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що обшук відбувся і в активіста Сергія Бойка. «Він сам на фронті, а в його квартиру дали наказ вломитися з автоматами і покласти всіх на підлогу – в результаті у матері гіпертонічний криз, у семирічного братика переляк (крім матері з дітьми, там нікого не було). Вилучили два ноутбука, телефон, фотоапарат. Це той самий Сергій Бойко, який захищав від «тітушок» і «Беркута» Гостиний двір. З жовтня 2014 воює в Пісках, мав бойове поранення», – повідомив Луценко.

Своєю чергою, радник голови МВС Іван Варченко в ефірі каналу «112» повідомив, що обшуки в помешканнях представників ВО «Свобода» проводять у справі про зіткнення під будівлею Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Він зазначив, що обшуки проводять у всіх підозрюваних та повідомив, що у справі 31 серпня затримано 20 осіб, яких розглядають як підозрюваних в організації цього зіткнення, ще близько 200 осіб – свідки у цій справі. «Гелевей (проходить – ред.) в якості підозрюваного», – зазначив Варченко.

Водночас у прес-службі «Свободи» заявили, що один із радників міністра МВС збрехав: «Олегові Гелевею не було оголошено підозри. Ба більше, «свободівця» жодного разу не викликали на допит навіть як свідка».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ