Один із найвідоміших фізиків сьогодення зробив невтішний прогноз для людства
Один із найвідоміших фізиків сьогодення зробив невтішний прогноз для людства

Геніальний фізик-теоретик Стівен Хокінґ у статті дляThe Guardian наголосив, що нині настав найнебезпечніший час для планети через різке зростання нерівномірності в розподілі багатств і ресурсів планети.

За словами Хокінґа, нині у світі дуже небезпечно зростає розрив між елітами і простими людьми. Як він зауважив, одним із виявів такого розриву є голосування британців за вихід із Європейського Союзу й обрання Президентом США Дональда Трампа.

«Побоювання, що лежать в основі цих голосувань, пов’язані з економічними наслідками глобалізації та прискоренням технологічного прогресу і є абсолютно зрозумілими. Автоматизація підприємств уже знищує робочі місця в традиційній промисловості, а розвиток штучного інтелекту, ймовірно, перенесе це масштабне руйнування і на середні класи, де залишаться тільки допоміжні, творчі та керівні ролі», – наголосив науковець, додавши, що це пришвидшить зріст економічної нерівності у всьому світі.

Учений також підкреслив, що невідворотне впровадження новітніх технологій є водночас і прогресом, і руйнуванням для людства.

«Усі ми живемо в світі, у якому зростає фінансова нерівність, в якому багато хто бачить не тільки те, як знижується їх рівень життя, але і зникає сама здатність заробляти на життя взагалі. Тому не дивно, що вони перебувають у пошуку нової угоди, яку, як їм могло здатися, нададуть Трамп і Brexit», – запевнив учений.

Крім того, він стверджує, що новітні технології дали можливість бідним людям бачити розкішне життя багатих, що посилює невдоволення перших. Щоправда, на його думку, головна проблема світу нині полягає у тому, що перед людством постали серйозні виклики, пов’язані з екологічними проблемами.

«Можливо, за кілька сотень років ми створимо колонії між зірок, але зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати разом, щоб захистити її. Щоби зробити це, нам потрібно ламати, а не збільшувати бар’єри всередині і між країнами. Щоб у нас з’явився шанс зробити це, світові лідери повинні визнати, що вони зазнали невдачі і зрадили більшість. Нам доведеться навчитися краще, ніж сьогодні, ділитися ресурсами, які все більше концентруються в руках меншості», – резюмував Хокінґ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ