Росія не така сильна, якою її уявляють
Росія не така сильна, якою її уявляють

Засновник і директор приватної розвідувально-аналітичної організації Stratfor (США) Джордж Фрідман заявив, що Росія насправді не така вже й сильна, як здається. Про це він заявив в інтерв’ю Hromadske.tv.

«Насправді Росія набагато слабша, ніж ми звикли її уявляти. Цікаво проаналізувати саме те, чого Росія не робить: не направляє масштабні військові сили й численні дивізії вглиб території. Замість цього вона взяла ту лінію фронту, яка встановилася, і діє на її основі», – сказав Фрідман.

Також він відзначив провал в діях ФСБ щодо прогнозування рівня проросійських настроїв в Україні. «По-перше, варто зазначити, що діяльність ФСБ була дуже неефективною. Вторгнення Росії на сході України передбачало, що кількість проросійського населення почне неухильно зростати. Їм не вдалося спрогнозувати, що все відбудеться навпаки», – зазначив глава Stratfor.

За його словами, головним завданням порушення повітряного простору країн НАТО авіацією РФ є потрапляння цієї інформації в ЗМІ. «Головна мета цього – потрапляння на сторінки газет. Входження в повітряний простір іншої держави – неважливо стратегічно. Сполучені Штати, наприклад, теж регулярно входять в повітряний простір Росії», – підкреслив Джордж Фрідман. Раніше експерт заявляв, що спроби Російської Федерації дестабілізувати ситуацію в Молдові провалилися, а твердження про військово-інформаційну перевагу Москви є міфом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Stratfor визначили шість варіантів посилення російської агресії і масштабної військової атаки проти України. Три сценарії, загрозливі для України, аналітики вважають основними. Перший варіант – спроба прокласти сухопутний коридор до Криму. Другий сценарій полягає в захопленні всієї південної частини України до Придністров’я. Третій сценарій, за версією Stratfor, це захоплення східної частини країни по лінії Дніпра.

На думку аналітиків компанії, вкрай малоймовірно, що Кремль почне повномасштабну наступальну операцію на Донбасі. Як припускають американські фахівці, терористи можуть спробувати розширити підконтрольні їм території в околицях Маріуполя на південній ділянці фронту. На штурм самого міста бойовики «навряд чи» зважаться, зокрема, через те, що Росія прагне уникнути розширення західних санкцій.

Довідка: Stratfor, або Strategic Forecasting, Inc. («Стратегічне прогнозування») – приватна американська розвідувально-аналітична організація глобального радіусу дії, яку заснував 1996 року американський політолог Джордж Фрідман (батько якого родом з Ужгорода). У жовтні 2001 року газета Barron’s назвала Stratfor «тіньовим ЦРУ». Stratfor виробляє і публікує аналітично-розвідувальну інформацію щоденно з моменту створення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ