Американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor опублікувала знімки із супутника, які є доказом того, що російські військові будують у сирійському аеропорту Латакія свою авіабазу. Про це пише РБК.

Знімки були отримані ще 4 вересня. На них видно, як в аеропорту зводяться два додаткових майданчики для вертольотів, а злітно-посадкова смуга розширюється, як стверджує агентство, для прийому важкої транспортної авіації. Також на знімках видно нещодавно побудовані вишки та будівлі, які, за версією Stratfor, можуть служити для розміщення військовослужбовців. Будівельні роботи ведуться у всьому аеропорту, в окремих його майданчиках старий асфальт замінили на новий.

Тим часом турецький портал Turkishnavy опублікував знімки великого десантного корабля російського ВМФ «Ніколай Фільченков», який пройшов через Босфор 10 вересня. На фотографіях видно, що вантаж на палубі корабля частково закритий маскувальною сіткою. Як зазначає турецький портал, це був вже другий прохід корабля через протоку в напрямку Середземного моря.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову. 7 вересня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Довідка: Stratfor, або Strategic Forecasting, Inc. («Стратегічне прогнозування») – приватна американська розвідувально-аналітична організація глобального радіусу дії, яку заснував 1996 року американський політолог Джордж Фрідман (батько якого родом з Ужгорода). У жовтні 2001 року газета Barron’s назвала Stratfor «тіньовим ЦРУ». Stratfor виробляє і публікує аналітично-розвідувальну інформацію щоденно з моменту створення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ