РПЦ
Патріарх Кіріл вважає, що твори Чехова, Буніна та Купріна розбещують російських дітей

РПЦ взяла під контроль навчання у російських школах і одразу ж почала з цензури. Патріарх Кіріл вирішив заборонити дітям читати класиків – твори Антона Чехова, Івана Буніна та Алєксандра Купріна. Про це написав на сторінці у Фейсбук російський опозиційний депутат Дмітрій Гудков, передає Joinfo.ua.

«Здавалося б – ну, доручив Путін патріарху зайнятися літературою в школі. Що ж поганого, може, чимось і допоможе. Але замість цього перша ж пропозиція – привіт з якогось Талібану», – пише депутат.

Протоієрей Артемій Владіміров, заступник декана факультету Православної культури Академії ракетних військ стратегічного призначення, насамперед, запропонував прибрати зі шкільної програми оповідання Чехова, Буніна і Купріна, адже вони пропагують вільну любов і розбещують дітей, зазначає Гудков.

«Розбещує, виявляється, Чехов у «Про любов»: це там, де герой все життя любив заміжню жінку та так і не зміг зізнатися. Ось ти яка, вільна любов. Ще розбещує Купрін в оповіданні «Кущ бузку» (я собі не повірив, освіжив в пам’яті – це просто анекдот на пару сторінок, там взагалі про інше). Бунін, куди ж без нього, цілий чоловік застрелився, запідозривши зраду», – іронізує депутат.

«А ще, кажуть, в якійсь далекій країні Росії церква відділена від держави. Кажуть, що священики там не ходять в школи викладати спочатку літературу, а потім і біологію з фізикою. Багато чого кажуть, але явно не про нас», – резюмує Гудков.

Раніше патріарх Кірілл заявив, що для всіх російських шкіл бажано розробити єдиний список літератури, яку б вивчали школярі. Також було оголошено про створення в Росії Товариства російської словесності, яке очолить патріарх Кірілл.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ