Руслан Горовий, волонтер, режисер, письменник
Руслан Горовий, волонтер, режисер, письменник

Казка на ніч.

Країна шаровиків. Не тільки Україна. Фактично кожна з країн пострадянського простору переважно заселена індивідами, які не звикли платити. Красти? Да! Давати хабарі? Та легко. Носити могоричі? Та без проблем. А от просто заплатити за труд — то вже проблема. Тим більше, за труд інтелектуальний.

Середньстатистична людина легко розуміє, чому має платити за покладену в туалеті плитку чи за проведену газову трубу. Бо й плитку, й трубу видко. І навіть якшо в глибині душі людина розуміє, що переплатила — бо завжди знайдеться хтось, хто «я тобі як спеціаліст кажу, воно того не коштує» — плитка є і труба є. Тож куди пішли гроші — цілком зрозуміло.

Щодо інтелектуальної власності — то тут, здебільшого, люди просто морщать носа.

— Та, мав я на увазі ті зоряні війни, я потім із FS качну… Ну й шо — шо через рік, зато на шару.

Що ж до музики, а тим більше «своїх артистів» — то цим взагалі ніхто не заморочується.

— Хай вапщє скажіть спасіба, шо слухаю!

Оскільки так склалося, що в мене — дуже багато знайомих артистів, спробую сказати два слова про те «спасіба».

Артист не вміє зазвиздячити вам плитку в туалеті. Однак він може створювати вам настрій, радувати ваші вуха та очі. І це цілий бізнес, який включає не лише співака біля мікрофона чи цілий гурт — а й купу «пліточників» від шоу-бізнесу: звуковиків, відеооператорів, режисерів, світляків, інженерів сцени та ще цілий пласт професій.

Коли ж шаровик каже «спасіба», то тим самим він просто відмітає весь їхній талант і необхідність. Спасіба — і ось людина з абсолютним слухом, що крутила ручки мікшера зводячи пісню, вже відчуває, що хліб сьогодні буде без масла.

Спасіба — й режисер, що вчився, практикувався і вдосконалювався купу років, не знімає кліп, а чеше потилицю і думає, де брать гроші, шоб заплатить за хату.

Отаке воно, те спасибі. Одне тягне інше. А в фіналі сидить шаровик із таким самим кумом-шаровиком і жінкою-шаровичкою, жують салко під чарочку і рассуждають про культурний занепад у країні.

Такі діла. Добраніч.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ