Земан хоче, щоби Чехія залишилась в ЄС
Земан хоче, щоби Чехія залишилась в ЄС

Президент Чехії Мілош Земан закликав до проведення в країні референдуму щодо членства в ЄС і НАТО. Про це повідомляє Reuters.

Варто зазначити, що Земан не має повноважень для проголошення референдуму, адже це вимагає відповідної конституційної поправки. Водночас, як зазначає агенція, він є впливовим лідером у країні, де багато виборців скептично налаштовані щодо ЄС.

«Я не згоден з тими, хто виступає за вихід з ЄС, – сказав президент Чехії. – Але я робитиму все, щоби вони отримали референдум і змогли висловити свою думку. Це саме стосується і членства в НАТО».

Нагадаємо, на історичному референдумі у Великій Британії щодо членства країни в ЄС 23 червня за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% виборців. Водночас, за те, щоби залишитися у складі ЄС, проголосували 48,1%.

Як відомо, Мілош Земан є активним русофілом і підтримує завойовницьку позицію господаря Кремля. Громадські організації Чехії неодноразово бунтували проти політики свого президента.

Зокрема, члени скандальної чеської групи Ztohoven минулого року проникли на територію Празького граду й замінили на флагштоку Президентський штандарт величезними трусами червоного кольору.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ