митрополит Онуфрій (Березовський)
Митрополит Онуфрій виступив проти українізації богослужінь

Предстоятель УПЦ (МП) 71-річний митрополит Онуфрій (Березовський) категорично виступив проти української мови під час богослужінь. Усім незгодним та тим, хто хоче «заробити» порятунок, він порадив вчити церковнослов’янську. Про це митрополит заявив 28 грудня 2015 року в Києво-Печерській лаврі під час єпархіальних зборів духовенства Київської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, повідомляє портал Релігія в Україні.

Митрополит Онуфрій виступив проти українізації богослужінь. За його словами, «не потрібно плутати Божий дар з яєчнею». Він заявив, що «старими мовами служать скрізь». Мовляв, і греки, і грузини, і румуни, і англійці здійснюють богослужіння не сучасними, а на старими мовами. Висновок Онуфрія категоричний: «Богослужбова мова Української православної церкви (Московського патріархату, – ред.) – це мова церковнослов’янська. Ми нічого не будемо міняти!».

На думку митрополита, в храмі допустимо лише проголошення проповіді українською мовою, що ж стосується богослужіння, то воно повинно відбуватися церковнослов’янською. Тим, хто хоче «заробити» порятунок, він порадив її вивчати.

Варто зазначити, що заявлена ​​митрополитом Онуфрієм позиція суперечить офіційним документам УПЦ МП минулих років.

Здійснення богослужіння українською мовою було санкціоновано ще 6 червня (24 травня за старим стилем) 1921 року Синодом православних єпископів РПЦ в Україні. Синод тоді визначив, що там, де цього бажають 2/3 парафіян, богослужіння може відбуватися українською мовою. Це рішення в тому ж році було схвалено московським патріархом Тихоном, який визнав, що воно повністю відповідає «духу православної церкви».

У 2012 році глава УПЦ митрополит Володимир (Сабодан) у своїй доповіді на конференції «Українська православна церква на межі тисячоліть» схвально відгукнувся про практику здійснення богослужіння українською мовою і заявив про необхідність активізувати в УПЦ перекладацьку діяльність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ