Саакашвілі
Грузія розпочинає процедуру припинення громадянства Саакашвілі

Голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі буде позбавлено громадянства Грузії. Про це заявила міністр юстиції Грузії Теа Цулукіані. Причиною такого рішення вона назвала прийняття Саакашвілі громадянства України, передає Аpsny.ge.

«Відповідно до Конституції Грузії, громадянин Грузії не може бути водночас громадянином іншої країни. Відповідно до закону, коли громадянин Грузії отримує громадянство іншої країни, це є підставою до втрати громадянства Грузії. Кілька днів тому надійшла офіційна нота українською мовою, згідно з якою Міхеїл Саакашвілі прийняв громадянство України, і це рішення набуло чинності. На підставі даної ноти, яка є офіційним документом української держави, згідно із законодавством Грузії та взятих Грузією міжнародних зобов’язань, ми сьогодні починаємо процедуру припинення громадянства Грузії Міхеїлу Саакашвілі. Про це письмово буде повідомлено зацікавлену особу в Одесі, якій буде надано розумний термін для визначення своєї позиції», – заявила міністр юстиції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у серпні в Тбілісі чекали на офіційне підтвердження від Києва про надання екс-президентові Грузії Міхеїлу Саакашвілі українського громадянства. Про це заявила міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані. За її словами, грузинське законодавство не передбачає наявність у громадянина Грузії подвійного громадянства.

Раніше радник глави одеського губернатора Марія Гайдар стверджувала, що Саакашвілі не відмовився від грузинського громадянства. У прес-службі одеської ОДА у відповідь на це заявили, що Саакашвілі перебуває в процесі відмови від грузинського громадянства. Саакашвілі пояснив відмову від громадянства Грузії тим, що в іншому випадку був би приречений на тюремне ув’язнення на батьківщині.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ