Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що Україна дуже схожа на Грузію 90-х років. «Ті ж проблеми: корупція, організована злочинність, кримінал». На його думку, щойно одесити побачать, що розпочалась реальна боротьба з корупцією, то знову почнуть займатися підприємництвом, дотримуючись закону, і, таким чином, наповнюючи бюджет. За його словами, щороку лише на митниці в Одесі крадуть щонайменше мільярд доларів. Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу «Дождь».

Новоспечений керівник Одещини заявив, що його призначення прямо пов’язане з військовими діями в Україні. Відповідаючи на запитання, чи не призначили його, щоби «подражнити Путіна», він зазначив: «Мотивація зовсім інша, але має, природно, ставлення до військового конфлікту і, в цілому, до того, що відбувається між країнами. Чому? Я, прямо скажемо, з самого початку не припав до смаку Путіну». За словами Саакашвілі, російського президента обурило те, що в маленькій Грузії раптом навели порядок.

Коментуючи своє призначення в Одесу, він також підкреслив: «Це, звичайно, абсолютно незвичайна річ – президента однієї країни трансплантовано як губернатора іншої країни, політик однієї країни став політиком іншої країни, це політична посада, звичайно. Губернатор – голова обласної державної адміністрації Одеси. Але життя незвичайне, ми на війні, навколо нас війна. І виклики, які є, абсолютно екзистенційні та взаємопов’язані. Це чорноморський регіон, я – людина з чорноморського регіону, це в Одесі дуже здорово відчувається. Я опинився в цьому місці, тому що я вважав, що якщо Одеса піде, не дай Бог, я думаю, що вона не піде, то Грузію взагалі можуть стерти деякі сили».

Міхеїл Саакашвілі також розповів, за яких умов його повернення в Грузію буде можливим. «Я думаю, щойно будуть в Грузії вибори, а вони будуть через півтора року – подивимося. Щойно народ Грузії вирішить, що я йому потрібен. Я ж не якийсь класичний політик, я знаю, як це виглядає, коли сотні тисяч людей на вулиці не можуть зупинити, коли це все мирно, коли поліцейські дають квіти демонстрантам», – розповів Саакашвілі. За його словами, якщо народ Грузії захоче його повернення, то він повернеться.

До слова, Саакашвілі вже розробив трьохетапну програму перетворення Одеського регіону. За його словами, програма передбачає три етапи: 50-денний, 100-денний і на 6 місяців. Наприклад, 50-денна програма передбачає конкурс з визначення голів усіх 26 районних адміністрацій Одеської області.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі було призначено керівником Одеської ОДА. Деякі експерти припускають, що Одеса може стати трампліном для майбутнього підвищення Саакашвілі на високу посаду в уряді.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ