Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

Голова Одещини Міхеіл Саакашвілі вперше допустив свою згоду на призначення Прем’єр-міністром України. Про це він заявив у інтерв’ю європейському виданню Politico, яке вийшло під заголовком «Найпопулярніший політик України».

Як пише видання, Саакашвілі готовий зайняти цю посаду, щоби перетворити Україну в оплот протистояння кремлівській експансії в Європі. «Я б хотів взяти участь у великих змінах і реформах, а в якій ролі я зможу це робити – я це робитиму», – сказав він, відповідаючи на запитання про бажання стати прем’єром. При цьому він додав, що не має особливих претензій на цю посаду. «Це не та робота, про яку я мріяв. Я відмовився йти на вибори за будь-яким партійним списком, я не хочу мати нічого спільного з олігархами. Я хочу бути провідником реформ», – сказав голова Одеської області.

«Якщо Україна не стримає Росію, я думаю, Росія може легко стерти Грузію та балканські держави з карти. Сильна Україна є найбільшим викликом для Росії», – додав він. Саакашвілі також вчергове розкритикував діючого прем’єра Арсенія Яценюка, зокрема, за відмову вести свою партію на місцеві вибори. «Це не нормально для партії Прем’єр-міністра не брати участь у місцевих виборах – якщо ти не хочеш перевірити свою популярність, я не думаю, що ти маєш мандат робити реформи», – сказав він.

Також Саакашвілі закинув Яценюку створення «тіньового кабінету», який представляє корисливі бізнес-інтереси, зокрема, депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка, проти якого у Швейцарії та Чехії триває кримінальне розслідування. «Ми повинні перезапустити цей уряд. Ми повинні ліквідувати тіньовий уряд… тіньові фігури, які керують державними нафтовими і газовими компаніями. Нещодавно вони зробили значні перестановки у нафтовому і газовому секторі, але за планом Мартиненка, а не міністра енергетики», – заявив Саакашвілі.

Як відомо, досі голова Одещини досі заперечував намір очолити український уряд. Президент Петро Порошенко також заявляв, що Саакашвілі був би хорошим прем’єром Грузії, а в України для цього є свої люди. Останнім часом Яценюк і Саакашвілі обмінюються різкими випадами один проти одного у пресі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Саакашвілі заявив, що український уряд контролюють олігархи. Яценюк, у свою чергу, назвав ці заяви необґрунтованими та брехливими. Згодом Президент України Петро Порошенко повідомив, що між Прем`єр-міністром Арсенієм Яценюком і головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі немає жодного особистісного конфлікту.

Читайте: «Яценюк vs Саакашвілі»: хто кого зживе в боротьбі за прем’єрство?

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ