Саакашвілі
Саакашвілі жорстко розкритикував новий порядок розмитнення від Яценюка й Насірова

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі вважає, що запроваджений українським прем’єром Арсенієм Яценюком новий порядок розмитнення товарів є неприйнятним й паралізує роботу бізнесу. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«В черговий раз ДФС (Державна фіскальна служба, – ред.) намагається провести псевдо-реформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Зігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, Прем’єр-міністр підписав постанову №724, згідно з якою усі товари тепер почали розмитнювати не за фактичною (згідно Митного кодексу), а за заздалегідь визначеною ДФС, ціною», – повідомив він.

За словами очільника Одеської ОДА, наразі оформлення на всіх митницях паралізовано. Саакашвілі уточнив, що новий порядок дозволяє Фіскальній службі маніпулювати вартістю розмитнення у ручному режимі, визначаючи ціни на товар за допомогою власних баз даних, ігноруючи при цьому реальні договори купівлі та зазначені у них ціни. «Більше того, ДФС має забезпечити використання цих орієнтовних цін розмитнення. Упевнений, вони з радістю виконають це «почесне» завдання, адже це для сьогоднішніх корупціонерів це навіть і краще», – впевнений керівник Одещини.

«Якщо, наприклад, імпортер купив деталі для свого машинобудівного заводу за реальним прозорим контрактом за 100 тисяч доларів, а в митниці він не «свій» і в базі ДФС ці деталі коштують 500 тисяч, то імпортер буде просто поставлений перед фактом», – вважає він.

За його словами, ці ціни розмитнення кардинально відрізняються у різних регіонах. «І, нарешті, це суперечить усім міжнародним нормам. Україна є членом ГАТТ, в якій чітко вказано, що першорядним методом є визначення митної вартості за ціною контракту. І резервний метод можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо ціну контракту визначити не можна. Насіров готовий закрити очі навіть на міжнародні норми, аби залишити діючі порядки, що паразитують на митниці?», – додав Саакашвілі. На думку голови Одеської ОДА, таким чином, під виглядом реформ ще більше погіршується становище бізнесу.

Зауважимо, що робота митних органів є однією з головних причин тривалого політичного протистояння між Яценюком та Саакашвілі, котрий 26 липня пообіцяв протягом найближчих «100 днів» перекрити контрабанду на Одеській митниці та зробити її найефективнішою у державі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Саакашвілі заявив, що український уряд контролюють олігархи. Яценюк, у свою чергу, назвав ці заяви необґрунтованими та брехливими. Згодом Президент України Петро Порошенко повідомив, що між Прем`єр-міністром Арсенієм Яценюком і головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі немає жодного особистісного конфлікту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ