Саакашвілі
Саакашвілі заявив, що олігархи в Україні небезпечніші за мафію

Очільник Одещини Міхеїл Саакашвілі в інтерв’ю Handelsblatt розповів про хід реформ в Україні та про задуми Президента РФ Владіміра Путіна.

Окремі реформи в Україні вже проведено, наприклад, оновлено ​​дорожню поліцію у Києві та Одес. «Люди помічають, що в їхньому повсякденному житті щось змінюється. Зрештою, ніхто не любить платити хабарі, нікому не подобається, коли поліцейські з ним поводяться, як з кріпосним», – повідомив Саакашвілі. «Проте, в цілому процес протікає занадто повільно, – визнав голова Одеської ОДА. – Уряд теж не на все може вплинути… Однак те, що може бути зроблено урядом, має робитися значно швидше і масштабніше».

Про причини затримок у проведенні реформ співрозмовник Handelsblatt сказав: «Дуже багато перешкод від війни, але це не найбільша проблема. Головні противники реформ – це олігархи. Їхній вплив, як і колись, дуже великий, зокрема, в адміністративному середовищі… В Одесі я почуваюсь впевнено, я радше побоююся олігархів з Центральної України. В Одесі, звичайно, ще залишилася місцева мафія, але олігархи небезпечніші». «Ігор Коломойський, наприклад, спочатку намагався укласти зі мною угоду. Але я йому чітко дав зрозуміти, що такими речами не займаюся. Потім вони намагалися мене підкупити. Коли не виходить і це, вони починають людину дискредитувати і весь час вигадують щось нове».

Крім протидії олігархів, «є перешкоди, які нам чинить, насамперед, російська сторона. Відтоді як я перебуваю на цій посаді, майже щодня проти мене проводять демонстрації. Місцеві жителі, щоправда, до акцій протесту не приєднуються. Ці групи, як правило, не більше 50-70 осіб, стоять відокремлено. Російська пропаганда вже не працює – ще 12-18 місяців тому все було інакше. Але настрої змінилися, більшість жителів Одеської області хоче змін». На запитання, хто оплачує реформи в Одесі, Саакашвілі відповів: «США виділили 3 млн американських доларів».

Як каже співрозмовник Handelsblatt, Президент РФ Владімір Путін «задумав домогтися панування в Україні… Після Кримської операції він, цілком очевидно, думав, що і східна Україна йому дістанеться фактично сама собою, без жодних зусиль. Але виявилося, що не тільки сама Україна посилено цьому чинить опір, але й ЄС з США такожж. Цього в Москві, мабуть, ніхто не очікував… На Донбасі Путін надірвався». У цій ситуації Кремль, з погляду Саакашвілі, вирішив діяти через партії і політичні сили: «В Одесі є «Бессарабська група» – це люди, які намагаються грати на ідеї сепаратизму південно-західної України. Проект оплачується та керується з Росії».

«Я привів із собою кілька експертів з Грузії, вони працюють, зокрема, і в київському уряді», – розповів Саакашвілі. Сам він, за його словами, про перехід в центральні органи влади не замислюється: «У мене зараз немає планів залишати пост голови Одеської області».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Саакашвілі заявив, що український уряд контролюють олігархи. Яценюк, у свою чергу, назвав ці заяви необґрунтованими та брехливими. Згодом Президент України Петро Порошенко повідомив, що між Прем`єр-міністром Арсенієм Яценюком і головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі немає жодного особистісного конфлікту.

Читайте: Саакашвілі знову критикує владу: «ВВП на душу населення швидко наблизився до рівня Ґабону»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ