Андрій Садовий
Андрій Садовий

Андрій Садовий залучився підтримкою «БПП», бо не впевнений у своїй перемозі і боїться програти вибори мера. Окрім цього, деякі кандидати у мери, які брали участь у першому турі, висловили свою підтримку кандидатурі Руслана Кушулинського. Тому очевидно, що в такому разі Садовому треба було залучити когось на свою сторону. Таку думку, коментуючи заяву «Блоку Петра Порошенка» про підтримку Андрія Садового у другому турі виборів мера Львова, виданню Інформаційний Акцент висловив директор Центру інформаційних проблем території НАН України Петро Жук.

На переконання експерта, підтримка з боку «БПП» для чинного керманича Львова є незручною, однак він жертвує усім, аби лише виграти вибори. З іншого боку, нічого дивного в тому, що «БПП» вирішив підтримувати чинного мера Львова, немає.

«Садовий – людина системи, а система завжди підтримує свого. Кушулинський – людина ідеї, і він показав, що вміє працювати за ідею. Садовий же показав, що вміє захищати систему, він прийшов до влади тоді, коли вона вже була, і не змінював її. Для верхівки влади він вигідний…

«Самопоміч» не є ідеологічною партією, якою вона би мала бути, вона є лідерською партією. Через те інтереси лідера ставлять вище будь-яких ідей. Адже вся ця удавана опозиція «Самопомочі» непопулярним діям владної партії у парламенті насправді нічого не варта. Садовому набагато цінніша підтримка «Блоку Петра Порошенка», ніж якісь дії проти нього», – зазначив Жук.

Своє чергою, доцент кафедри політології ЛНУ ім. Франка Юрій Шведа у Facebook підкреслив, що заява «БПП» на підтримку Садового викликає більше запитань, аніж дає відповідей – особливо у тих, хто схильний сприймати політику як боротьбу принципів, а не інтересів. Юрій Шведа адресує запитання насамперед до «Самопомочі»: Якщо між партіями «Самопоміч» та «Солідарність» такі тісні партнерські стосунки – то чому «Самопоміч» не підтримала в Києві голову партії «Солідарність» Кличка, а мала свого кандидата? Чи означає це, що «Самопоміч» і її лідер знімають свої принципові застереження до конституційної реформи – яка начебто вела до ще більшої узурпації влади Президентом? Чи погоджується у зв’язку з тим «Самопоміч» з особливим статусом Донбасу, проти чого вона так пафосно виступала? Чи тепер ставитиме «Самопоміч» питання про відставку Генпрокурора Шокіна і про новий склад ЦВК?

«І лише одне запитання до «Солідарності»: чи припиняється розслідування зловживань під час Євро-2012, ініційоване Президентом? Не тримайте, будь ласка, львів’ян за дурнів! Перемога Садового має такий же стосунок до європейського міста, як «Солідарність» – до Леха Валенси!» – констатував Шведа.

Водночас, відомий львівський журналіст, головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв на своїй сторінці у Facebook підтримку Садового з боку «БПП» прокоментував так: «Після того, як олігархи з «БПП», поставившись до мешканців міста Лева як до рабів і слухняних холуїв, втиху домовилися з львівським олігархом Садовим і васальною «Самопоміччю» – підло, в останній день (з п’ятниці – два дні «виборчої тиші») – у справжніх львів’ян залишився один шлях, аби зберегти залишки поваги до себе – проголосувати за Кошулинського!».

Журналіст також додав: «Я ніколи не вживаю цього речення, яке вже давно стало спекулятивним, але сьогодні я це скажу: «Хіба за це вмирала Небесна сотня»?! За таке? Хіба за ці примітиві перемовини між великими і маленькими злодіями гинули бойові хлопці під Зеленопіллям і Савур-могилою, під Іловайськом і в Дебальцевим, у Пісках і донецькому аеропорту?!».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ